Példaértékű oktatók egy érzékeny egyetemen - Dr. Mucsi Georgina

A Pécsi Tudományegyetem a korábbiakban megalkotta az Érzékeny Egyetem stratégiát, amely kifejezetten a speciális igényű hallgatók magasabb integrációját és sikeresebb egyetemi boldogulását tűzte ki célul. A PTE stratégiai dokumentumai szerint "Befogadó" és "Érzékeny" egyetemmé kíván válni.

Természetesen ez egy olyan célkitűzés, amely eléréséhez sokat kell dolgozni. A jó példa irányt mutat, követésre ösztönöz.

Az UnivTV szeretné bemutatni azokat az oktatókat, akik érzékenynek, segítőkésznek mutatkoztak és kifejezetten igyekeztek módszerekben, tananyagban, számonkérésben a tanulási nehézséghez adaptált segítséget nyújtani, több energiát időt és lehetőséget szántak a rászoruló hallgatóra, nem utolsósorban megértéssel, elfogadással, empátiával fordultak hozzá a sikeres tanulás érdekében.

A sorozat célja, hogy a jó példát bemutassák, hogy mindinkább befogadóbbá tehessük az egyetemi környezetet.

Forrás: PTE1367

Közösségi és Szociális Tanulmányok Tanszék

H-7624, Pécs, Rókus utca 2. (M. épület)    +36-308932950, +36-72-501500/64310    feher.lilla@pte.hu